Austria, nocleg z psem, Pieskie życie, psolubne miejsca, wędrówki

Wakacje część druga – Czechy i Austria

IMG_9362

Po aktywnej czerwcówce odpoczęliśmy sobie jeden dzień w Zabrzu po czym zatankowaliśmy do pełna naszą srebrną strzałę i pognaliśmy w nieznane :)

Pierwszy postój na trasie miał być w Wiedniu, ale przed granicą austriacką z drogi zobaczyliśmy piękny zamek, a że po drugiej stronie drogi był hotel to zostaliśmy na noc.

IMG_9381

Hotel Zámeček Mikulov, w którym nocowaliśmy należy do miejsc psolubnych za co dostał jedną łapkę.

zamecek - mikulov

Skoro już zamek przykuł nasza uwagę to trzeba było go zobaczyć z bliska… i tutaj niestety zastaliśmy zakaz spacerowania z psami :(

IMG_9391

Niezrażeni poszliśmy zwiedzić miasteczko – w końcu nocleg już mieliśmy opłacony, więc korzystaliśmy z pierwszego dnia na obczyźnie. Okazało się, że samo miasteczko jest bardziej przyjazne psom, nawet zauważyliśmy pojemniki z torebkami na psie kupy, no i nigdzie więcej już zakazów dla psów nie było.IMG_9401

Pomimo upalnego popołudnia, pani załączył się szwędacz – ja i pan nie mieliśmy więc zbyt wiele do powiedzenia :)IMG_9407

Dzięki temu zdobyliśmy nasz pierwszy „szczyt” o nazwie „Svatý kopeček”. Szliśmy szlakiem, na którym odbywają się drogi krzyżowe – ogromny szacunek dla ludzi, którzy w nich uczestniczą, bo podejście pod koniec jest mocno kamieniste, kamienie są wyślizgane i do tego jest wąsko. Sam Kopeček nie jest zbyt wysoki, jego szczyt znajduje się 365 m. n.p.m., ale mimo to można się porządnie zmęczyć wchodząc na górę.
IMG_9412

Za to widoki z góry są cudowne!IMG_9422

Wzgórze znajduje się na terenie rezerwatu przyrody Święty Pagórek koło Mikulova.

IMG_9428

IMG_9436

IMG_9447

Po śniadaniu wyruszyliśmy na podbój Austrii!

IMG_9448

Przyjemnie się jedzie z takimi widokami za oknem :) Austria tuż po przekroczeniu granicy nas zauroczyła swoimi krajobrazami.

IMG_9457

Pierwszy postój zrobiliśmy na wzgórzu widokowym Kahlenberg o wysokości 484 m n.p.m.. IMG_9467

IMG_9470

Miejsce to ma także swoje znaczenie historyczne, stąd w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami.

IMG_9479

Z wiki:

Na szczycie góry znajduje się kościół pw. św. Józefa prowadzony od 1906 roku przez polskich księży zmartwychwstańców, a w nim izba upamiętniająca zwycięstwo polskie w Odsieczy Wiedeńskiej.

IMG_9485

Gdy już napatrzyliśmy się na panoramę Wiednia, ruszyliśmy w stronę Alp :) A do samego Wiednia kiedyś przyjedziemy na caluteński weekend.

IMG_9491

Kolejne relacje z wyjazdu wraz z toną zdjęć już wkrótce :)

4 thoughts on “Wakacje część druga – Czechy i Austria

  1. super :) byliśmy z naszymi akitami w Czechach juz 3 razy, jutro wyruszamy znowu :) tym razem planujemy odwiedzić Węgdy i Rumunie :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *